Beaugel Soja 1 - jogurt z 5l sójového mléka (možno přeočkovávat)

 
 

Kultura je určena pro výrobu jemného sladkého jogurtu ze sojového mléka.

Pod značkou kvality SYN.Pod značkou kvality SYN.

Cena 78,51 Kč bez DPH
95 Kč / ks    
Kód produktu 679
Kategorie řada Beaugel-SYN
 

Beaugel® Soja 1

je určen pro výrobu jemného sladkého jogurtu ze sojového mléka. Lze použít i na jiná mléka (např. mandlové, kokosové a pod.). Kultura obsahuje bakteriální kmen Streptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus a Casei. Tyto bakterie dokáží zkvašovat sojové mléko a vytvářet jogurt, který je jemné a sladké chuti.

Balení vhodné pro domácí a malou komerční výrobu.

 

Dávkování: celá tuba na je na 5 lirů mléka, množství odpovídá přibližně 1cm na 1 litr mléka.

Uchovávání a trvanlivost: v lednici při +2 - +4°C 6 měsíců; v mrazáku při -18°C 2 roky od data plnění, které je uvedeno na obale výrobku. Krátkodobé vystavení vyšším teplotám, např. při manipulaci a transportu nemá zásadní vliv na trvanlivost a kondici kultury. Chraňte kulturu před vniknutím vhlhkosti dovnitř balení.

Vhodný k přeočkování 5 - 10x dle konkrétních podmínek výroby a uchování. K další kultivaci postačí odebrat přibližně 1% hotového výrobku k zaočkování další várky stejného objemu. Má-li výrobek po přeočkování výrazně odlišné vlastnosti, je třeba použít k další výrobě znovu originální kulturu.

Postup výroby: V sójovém mléce o teplotě 40°C a rozmíchejte (zaočkujte) obsah tuby. Mléko nechte stát (kultivovat) při 40°C po dobu 5 hodin. Po kultivaci zakysané mléko uložte do chladničky na 24 hodin, aby se dotvořila jeho konzistence a plně rozvinuly chuťové vlastnosti. Poté je vhodné ke konzumaci.

 

Chuťové vlastnosti je možné ovlivnit postupem výroby, především dobou a teplotou při kultivaci. Při výrobě z dávek k přeočkování se doba kultivace zkracuje přibližně na polovinu.

K výrobku přiložen leták s podrobnějším postupem výroby a přehledem časů a teplot jednotlivých druhů zakysaných výrobků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: