Lis na sýr "holandský"

 

Vhodný k lisování sýřeniny, jak v kruhových formách typu FS, ale i běžných lisovacích s víkem. Je možné lisovat dvě formy nad sebou a nebo i formy v řadě. 

Cena 1 818,18 Kč bez DPH
2 200 Kč / ks    
Kód produktu 163
Kategorie Lisy
 

Masivní lis holandského typu             tr.-ťapka náp+oř. - kopie

 

Vhodný k lisování sýřeniny, jak v kruhových formách typu FS, ale i běžných lisovacích s víkem typu FF. Je možné lisovat dvě formy nad sebou a nebo i formy v řadě. Opatřen horní a spodní lisovací deskou. Při lisování dvou forem nad sebou je nutné použít k oddělení vlastní desku, tato není součástí lisu.

Mohlo by se zdát, že horní tyčka k utahování lisu je malá a slabá. Je to ovšem úmysl. Utahování a tím tedy lisování musí být pozvolné, aby syrovátka mohla odtékat postupně z celého objemu sýru. Při lisování vysokým tlakem hned na začátku, dosáhneme opačného efektu. Sýr se uzavře a syrovátka ve středu sýru zůstane.

Lis tedy utahujeme postupně, utáhneme, jak zvládneme rukou a dotáneme znovu, až syrovátka přestane vytékat. Sýr v průběhu lisování otáčíme.


Materiál:

Dřevo - borovice
Kování - nerez (Není použito potravinářského nerezu, nedochází k přímému styku kovových částí se syrovátkou. Časem může docházet k částečnému reznutí, hlavně v oblasti svárů.)

Dodáván ve složeném stavu, včetně kování, šroubů a 2 ks lisovacích desek.

Velikost přizpůsobena pro domácí a malé faremní použití. Vyrobeno v ČR na zakázku pro dobrykolonial.cz. 

Rozměry:

Výška 550 mm (prostor pro lisování 380 mm)
Šířka 380 mm (prostor pro lisování 310 mm)
Délka 380 mm
Průměr desek 290mm

 Více o lisování na kurzech na www.dobrykurz.cz.

Video pro inspiraci při výrobě


Video pro inspiraci při výrobě 2


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Provozovatel webu Synergetic s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace