Paster 15 litrů s nádobou a poklicí (BEZ SLEVY 5%)

 

Malý, rychlý, jednoduchý pasterizační hrnec pro domácí a faremní výrobu.  S použitím další nádoby lze poměrně rychle mléko pasterovat a zchadit na výrobní teploty i po částech.

ťapka - krátký popis  Předvedení a vysvětlení funkcí je možné u nás na provozovně. Na kurzech využíván při výrobě.

Digitální nastavení teplot se zvukovým signálem. Součástí 1 nerez nádoba s poklicí, teploměr, hadice pro přívod a odtok vody. tlačítko - více info

Běžná cena 14 110 Kč
Ušetříte 282,20 Kč (–2 %)
Cena 11 427,94 Kč bez DPH
13 827,80 Kč / ks    
Kód produktu 2080
Kategorie Pastery
 

Pastér FJ15 na 15l mléka s nerez nádobou a poklicí s teploměrem        ťapka - popis

 

Dvouplášťová nádoba s digitálně řízeným ohřevem vody. Digitálním termostatem nastavíte teplotu vody, teplotu mléka kontrolujeme teploměrem. Dále je možné nastavit čas a teplotu, po kterou chcete mléko udržovat při stejné teplotě. Ukončení programu oznámí zvukový signál. Schlazení je možné zajistit průtokem studené vody. Teploty při zchlazování je možné kontrolovat teploměrem.

 


Termostat měří vodu v plášti. Teplotu mléka je třeba kontrolovat teploměrem ve víku. A mléko promíchat, aby teplota byla rovnoměrná. Praxí lze vysledovat souvislost mezi teplotou vody a požadovanou teplotou mléka. Postupně se tak usnadní nastavení teploty na termostatu. Důležité je vzít v úvahu naplnění pasteru. Rychlost ohřevu bude rozdílná při plném obsahu než např. při polovičním.

V případě ohřevu menšího množství mléka než je kapacita, je doporučené naplnění pasteru alespoň 50%, nejméně však 30%.

Vždy dbejte na dostatečné naplnění pasteru vodou, tedy minimální hranice je, když voda začne vytékat přepadem. Kontrolujte vždy před použitím. Nedostatečné množství vody může mít za následek zničení topného tělesa. 


 

Snadné napouštění vody z běžné baterie přes pryžovou objímku bez šroubení, pouze nasadit. Naplnění vodou poznáte, když začne vytékat přepadem do odtokové hadice. Stejně tak probíhá chlazení, tedy přepouštěním studené vody pláštěm pasteru. Teplou vodu po pasteraci lze dále využít např. k mytí a úklidu. Hadici pro přívod vody lze prodloužit a pastér tak nemusí být umístěn přímo u zdroje vody. Odtokovou vodu lze jímat do nádoby.

Výhodou je možnost dokoupení další vnitřní nádoby s poklicí nebo bez, pak můžete pasterovat větší množství mléka postupně buď pro jednu výrobu nebo pro rozličné várky, tedy různé druhy sýrů, které chcete vyrábět. A využít jednoho zahřátí vody v pasteru.

Pro chlazení je možné vnitřní nádobu vyjmout a chladit např. ve dřezu se studenou vodou. V případě, že máte v úmyslu tento způsob využít je třeba vzít v úvahu váhu vnitřní nádoby s mlékem.

 


 Kvalitní a pohodlná výroba:

Pastér FJ15 + vodní lázeň = výrobník pro polotvrdé a trvdé sýry

Pastér FJ15 + kultivační box FromaYog = výrobník pro tvarohové zrající sýry

Pastér FJ15 lze využít i pro výrobu Ricotty ze syrovátky po výrobě


V případě potřeby pasterace menšího množství mléka, kdy teploměr nedosahuje k hladině mléka, je možné využít kablíkový teploměr, který podsunete pod poklicí. Pro jistotu se dá přichytit např. skřipcem na ručníky.

 

sada obsahuje: pastér FJ15, vnitřní nádoba, poklice, teploměr, přívodní hadice, výpustní hadice

Kapacita:  pro rychlý průběh 14l. Možno až 16l, ale je potřeba počítat s prodloužení doby ohřevu a schlazení.

příkon 2,5 - 2,8 kW (dle konkrétního typu); 13A
napětí 230W
max. teplota vody 90°C
max. nastavitelná teplota 99°C
rozměry průměr 32cm x výška 52cm
váha  6 kg
materiál nerez

 

Při objednávce zboží může být požadována záloha ve výši 70% ceny s DPH.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: