Paster malý FJ15 na 15 litrů s nádobou a poklicí (BEZ SLEVY 5%)

 

Malý, rychlý, jednoduchý pasterizační hrnec pro domácí a faremní výrobu. ťapka - krátký popis S použitím další nádoby lze poměrně rychle mléko pasterovat a zchadit na výrobní teploty i po částech.

Digitální nastavení teplot se zvukovým signálem. Součástí 1 nerez nádoba s poklicí, teploměr, hadice pro přívod a odtok vody. tlačítko - více info

Cena 11 115,70 Kč / ks bez DPH
13 450 Kč / ks    
Kód produktu 2080
Kategorie Pastery
 

Pastér FJ15 na 15l mléka s nerez nádobou a poklicí s teploměrem        ťapka - popis

 

Dvouplášťová nádoba s digitálně řízeným ohřevem vody. Digitálním termostatem nastavíte teplotu a čas, po kterou je třeba teplotu udržovat. Ukončení programu oznámí zvukový signál. Teploty při zchlazování je možné kontrolovat teploměrem.

Termostat měří vodu v plášti. Teplotu mléka je třeba kontrolovat teploměrem ve víku. A mléko promíchat, aby teplota byla rovnoměrná. Praxí lze vysledovat souvislost mezi teplotou vody a požadovanou teplotou mléka. Postupně se tak usnadní nastavení teploty na termostatu.

Snadné napouštění vody z běžné baterie přes pryžovou objímku bez šroubení, pouze nasadit. Naplnění vodou poznáte, když začne vytékat přepadem do odtokové hadice. Stejně tak probíhá chlazení, tedy přepouštěním studené vody pláštěm pasteru. Teplou vodu po pasteraci lze dále využít např. k mytí a úklidu. Hadici pro přívod vody lze prodloužit a pastér tak nemusí být umístěn přímo u zdroje vody. Odtokovou vodu lze jímat do nádoby.

Výhodou je možnost dokoupení další vnitřní nádoby s poklicí, pak můžete pasterovat větší množství mléka postupně buď pro jednu výrobu nebo pro rozličné várky, tedy různé druhy sýrů, které chcete vyrábět. A využít  jednoho zahřátí vody.

Pro chlazení je možné vnitřní nádobu vyjmout a chladit např. ve dřezu se studenou vodou.


 Kvalitní a pohodlná výroba:

Pastér FJ15 + vodní lázeň = výrobník pro polotvrdé a trvdé sýry

Pastér FJ15 + kultivační box FromaYog = výrobník pro tvarohové zrající sýry

Pastér FJ15 lze využít i pro výrobu Ricotty ze syrovátky po výrobě


V případě potřeby pasterace menšího množství mléka, kdy teploměr nedosahuje k hladině mléka, je možné využít kablíkový teploměr, který podsunete pod poklicí. Pro jistotu se dá přichytit např. skřipcem na ručníky.

 

Kapacita:  pro rychlý průběh 14l. Možno až 16l, ale je potřeba počítat s prodloužení doby ohřevu a schlazení.

příkon 2,5kw
napětí 230W
max. teplota vody 92°C
max. nastavitelná teplota 99°C
rozměry průměr 32cm x výška 52cm
váha  6 kg
materiál nerez

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Provozovatel webu Synergetic s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace