Odstředivka na mléko - 80l/h, kov/nylon

 
  • 1 z 5
 

Odstředivka s pevným nylonovým tělem, nádoba kov 12l, elektrická, výkon 80l/h. K vidění a předvedení v Dobrém koloniálu.tr.-ťapka náp+oř. - kopie Mechanicky nastavitelná tučnost smetany. tlačítko - více info

Dostupnost Vyprodáno
Cena 8 198,35 Kč bez DPH
9 920 Kč / ks    
Kód produktu 127
Kategorie Odstředivky, Máselnice
 

Odstředivka na mléko - kov/nylon   tr.-ťapka náp+oř. - kopie

Odstředivka k oddělení smetany od mléka, zpracuje až 80l mléka za hodinu. Motor má pomalý start a doběh, což je důležité pro plynulý chod a životnost motoru. Tělo odstředivky je masivní nylonové. Nádoba na mléko má kapacitu 12l, je však možné odstředivku použít i bez ní a pouštět mléko hadičkou přímo z kbelíku nebo jiné nádoby.

Požadovanou tučnost smetany lze nastavit, respektive podíl mléka v odstřeďované smetaně. Nastavení je mechanické. Odstřeďováním se mléko zbavuje také nečistot a bakterií. Není vhodné smetanu, která zůstane na "miskách" stírat do odstředěné smetany, má nejvyšší obsah nečistot a případně nežádoucích bakterií. 


Výhodou je, že můžete docílit stále stejné tučnosti smetany, která je vhodná pro Vaši výrobu. Podíl tuku v sýrech můžete snížit, ale i přidáním zvýšit, u těch, kde je požadovaná vyšší tučnost než je u mléka běžné. Lze dostat tuk i z kozího mléka.


 ODSTŘEDIVKU SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT A VYZKOUŠET U NÁS NA PRODEJNĚ. PORADÍME S JEJÍM SLOŽENÍM A SEŘÍZENÍM.

 

Pro výrobu másla i zakysané smetany je nejvhodnější kultura ALPHA.

 

Teplota mléka vhodná pro odstřeďování je 35 - 40°C. Ve studeném mléce tuk ztuhne a je příliš hustý. Před použitím odstředivku propláchněte teplou vodou, aby se vnitřek zahřál a mléko se příliš neochlazovalo.


Výkon: 80l/h pro běžné mléko při tučnosti 3,5 - 4%. U tučnějšího mléka se práce zpomalí.

Napětí: 220V

Váha: 6kg

Barva: dle momentální dodávky

Kapacita nádže: 12l

Díly z leštěného hliníku: nádrž, výpustě mléka a smetany, plováková komora. Kontakt s hliníkem je krátkodobý a při povrchové úpravě je jeho uvolňování nepodstatné.


 Návod je součástí výrobku, rozhodně si ho dobře pročtěte.

Po každém použití je třeba odstředivku DOBŘE vymýt a nechat vyschnout. Na mytí požívejte mycí prostředky, které se Vám osvědčili na ostatní vybavení.

NEDÁVEJTE DO MYČKY!

Návod na sestavení


POUŽITÍ


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: