3. kurz Výroba sýrů 1 + Zrající a plísňové + Dezerty 22.,23.4.2023

 
Novinka
  • 1 z 10
 

Výroba sýrů 1 - kurz pro všechny druhy sýrů obohacený o Zrající a plísňové sýry a nové téma Dezerty

Devět technologických kroků, které Vás nasměrují k výrobě tvrdých, polotvrdých, čerstvých, plísňových, tvarohových i tažených. Ať už jsou vyráběny sladkým či kyselým srážením. Sýrů, které jsou ke spotřebě za pár dnů nebo budou zrát několik měsíců. Vše řídí ty správné kroky, kterým když porozumíte, budete schopni dělat všechny sýry.

ťapka - krátký popis Zrající a plísňové sýry Vám pomohou se odlišit, mít nějakou perličku ve Vaší nabídce. Právě na tomto kurzu je prostor pro spousty variant. Rozmanitost chutí, vůní, tvarů a barev vás odliší a dodá Vašim sýrům vyjímečnost. Ať kozí, kravské či ovčí všechny chutnají skvěle!

Dezerty, nové téma, které pomůže připravit sladké, slané i mírně pikantní chuťovky pro Vaší potřebu i pro distribuci. Nabídnout kvalitní podmanivou záležitost, která podpoří Váš prodej.

Nejste plátci DPH? Je lépe se přihlásit na www.dobrykurz.cz.

 tlačítko - více info

Cena 3 800 Kč bez DPH
4 598 Kč / osoba    
Kód produktu 5445
Kategorie kurzy Výroby sýrů
 

 Chcete koupit kurz bez DPH, můžete na následujícím odkazu.

infoVýroba sýrů 1 - základy pro všechny sýry

Mléko a jeho zpracování má svou historii a své zákonitosti a to je zdrojem informací i pro dnešní výrobu. Budeme-li respektovat, že pracujeme s živými organismy a vytvoříme jim správné podmínky k životu, odměnou nám bude výsledek, který očekáváme. Základních devět výrobních směrů nám pomůže pochopit, co se při výrobě děje. Budeme se umět rozhodnout, který z nich použít, abychom vyrobili to, co chceme. Každý krok ve výrobě má svou roli. Vše je důležité, od kvality mléka, přes výběr kultury, správné sýření, krájení, volbu formy, dohřívání, solení, až k finální fázi, kterou je zrání a ošetření sýrů během něj.

To je náplní Výroby sýrů 1. Žádný další kurz už nepotřebujete, pokud budete pozorní, samostatní a vnímaví. A když ne, tak jsou připraveny další kurzy, ve kterých se můžete zdokonalit :-).

Co se dozvíte?

Základní kroky a výrobky potřebné k pochopení technologických postupů ve všech fázích výroby od zaočkování po lisování ... kvalitní tvaroh, jogurt, kefír, čerstvý sýr, polotvrdý lisovaný a nelisovaný, plísňový sýr, čedarování, tažení sýrů a další ...


zrající a plísňové sýry

Potřebujete se odlišit? Chcete mít nějakou perličku ve Vaší nabídce? Tady je Vaše příležitost!

Právě na tomto kurzu je prostor pro spousty variant. Rozmanitost chutí, vůní, tvarů a barev Vás odliší a dodají Vašim sýrům vyjímečnost. Ať kozí, kravské či ovčí všechny chutnají skvěle! 

Kurz pro pokročilé, kteří už mají základní znalosti o výrobě sýrů. Vhodné pro zpracovatele ovčího, kravského i kozího mléka.

Plísňové sýry typu Camembert, Roquefort, Picodon, Reblochon, Saint Maure, Valencay a další. Sýry zrající pod mazem např. Livarot a Munster a pod.

Co se dozvíte?

  • Použít sladké srážení nebo tvaroh? Kdy, co a proč je základem pro výrobu sýra, který chceme.
  • Jaké kultury. Jak je můžu kombinovat. Jaké potřebují podmínky pro úspěšný růst.
  • Penicillium, Geotrichum, Roqueforti, kvasinky, Nalžovská atd. Snesou se? Pomůžeme Vám, se v tom vyznat.
  • K čemu je dosoušení.
  • Sýrařský popel. K čemu je dobrý? Je jen na okrasu nebo má svůj hlubší význam?
  • Solit na sucho nebo v nálevu? Kdy, jak a proč?
  • Jaká vlhkost, jak otáčet, jaké teploty, jak úspěšně zrát?
  • Jak dlouho vydrží? Distribuce a spotřeba.

 

15170852_1141395662605191_6938892999878234599_n
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DEZERTY

 

Dezerty, nové téma, které pomůže připravit sladké, slané i mírně pikantní chuťovky pro Vaší potřebu i pro distribuci. Nabídnout kvalitní podmanivou záležitost, která podpoří Váš prodej.

Zajímavé dezerty ze základu kvalitního jemného tvarohu i ze sýrů s plísní. 


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: