Sýrařský hoblík s poklopem

 

Hoblík na sýr Tete de Moine nebo-li Mnichova hlava. ťapka - krátký popis Kráječ sýru / škrabka pro polotvrdý sýr z nerezové oceli, podstavec z bukového dřeva, víko plastové se 4 ostny pro udržení sýru při odkrajování hoblinek. Velmi dobré dílenské zpracování a kvalita.tlačítko - více info

Dostupnost Vyprodáno
Cena 714,88 Kč bez DPH
865 Kč / ks    
Kód produktu 725
Kategorie Porcování a servírování
 

Sýrařský hoblík s poklopem        ťapka - popis

 

Kráječ sýru z nerezové oceli, podstavec z bukového dřeva, víko plastové se 4 ostny pro bezpečné udržení sýru, klička s ostřím. Velmi dobré dílenské zpracování a kvalita.

 

Sýr Tete de Moine typické chuti a tvaru. Hoblík umožňuje jeho tradiční servírování.

Vhodná forma pro výrobu: FF07 - konečný tvar válec bez zaoblených hran, aby bylo možné ho vhodně umístit do hoblíku a porcovat.

Otáčením kličky ve směru hodinových ručiček tvoříme efektní hoblinky/ růžičky. Klička má na spodní straně ostří. Sýr musí být vláčný, aby šel nabodnout na trn i porcovat. To docílíme výrobou z tučného mléka a správným zráním, kdy nesmí příliš vyschnout.

 


Tete de Moine alias Mnichova hlava, název od místa vzniku, mnišského kláštera ve Švýcarsku. Vzhledem po nakrojení připomíná vyholenou hlavu mnicha.


 

Rozměry:

Průměr

celkový 22cm

poklopu vnitřní 19,5cm

klička ostří

7cm (poloměr sýru)

Výška

celková (bez kličky) 15 cm

trnu 14 cm

poklopu 11cm

 

Vhodná velikost sýru: průměr max. 14 cm, výška cca 10cm ( je možné počítat před porcováním s odkrojením vrchní kůrky a prvním porcováním, viz. výška poklopu)

Vyrobeno v Německu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: