Paster 30 litrů s nádobou a poklicí (BEZ SLEVY 5%)

 

Pasterizační hrnec střední velikosti pro domácí a faremní výrobu. S použitím další nádoby lze poměrně rychle zpracovat i více várek při jednom nahřátí pasteru.

ťapka - krátký popis  K předvedení a vysvětlení funkcí je u nás na provozovně k vidění menší typ na 15 litrů. Ovládání stejné.

Digitální nastavení teplot se zvukovým signálem. Součástí 1 vnitřní nerez nádoba, poklice sklo, teploměr, hadice pro přívod a odtok vody. tlačítko - více info

Běžná cena 28 280 Kč
Ušetříte 565,60 Kč (–2 %)
Cena 22 904,46 Kč bez DPH
27 714,40 Kč / ks
Kód produktu 5614
Kategorie Pastery
 

Pastér FJ30 na 30l mléka s nerez nádobou a poklicí s teploměrem        ťapka - popis

 

Dvouplášťová nádoba s digitálně řízeným ohřevem vody. Digitálním termostatem nastavíte teplotu vody, teplotu mléka kontrolujeme teploměrem. Dále je možné nastavit čas a teplotu, po kterou chcete mléko udržovat při stejné teplotě. Ukončení programu oznámí zvukový signál. Schlazení je možné zajistit průtokem studené vody. Teploty při zchlazování je možné kontrolovat teploměrem.

 


Termostat měří vodu v plášti. Teplotu mléka je třeba kontrolovat teploměrem ve víku. A mléko promíchat, aby teplota byla rovnoměrná. Praxí lze vysledovat souvislost mezi teplotou vody a požadovanou teplotou mléka. Postupně se tak usnadní nastavení teploty na termostatu. Důležité je vzít v úvahu naplnění pasteru. Rychlost ohřevu bude rozdílná při plném obsahu než např. při polovičním.

V případě ohřevu menšího množství mléka než je kapacita, je doporučené naplnění pasteru alespoň 50%, nejméně však 30%.

Vždy dbejte na dostatečné naplnění pasteru vodou, tedy minimální hranice je, když voda začne vytékat přepadem. Kontrolujte vždy před použitím. Nedostatečné množství vody může mít za následek zničení topného tělesa. 


Snadné napouštění vody z běžné baterie přes pryžovou objímku bez šroubení, pouze nasadit. Naplnění vodou poznáte, když začne vytékat přepadem do odtokové hadice. Stejně tak probíhá chlazení, tedy přepouštěním studené vody pláštěm pasteru. Teplou vodu po pasteraci lze dále využít např. k mytí a úklidu. Hadici pro přívod vody lze prodloužit a pastér tak nemusí být umístěn přímo u zdroje vody. Odtokovou vodu lze jímat do nádoby.

Výhodou je možnost dokoupení další vnitřní nádoby s poklicí nebo bez, pak můžete pasterovat větší množství mléka postupně buď pro jednu výrobu nebo pro rozličné várky, tedy různé druhy sýrů, které chcete vyrábět. A využít jednoho zahřátí vody v pasteru.

Pro chlazení je možné vnitřní nádobu vyjmout a chladit např. ve dřezu se studenou vodou. V případě, že máte v úmyslu tento způsob využít je třeba vzít v úvahu váhu vnitřní nádoby s mlékem. Přibližných 30kg je už poměrně značná váha.

 


V případě potřeby pasterace menšího množství mléka, kdy teploměr nedosahuje k hladině mléka, je možné využít kablíkový teploměr, který podsunete pod poklicí. Pro jistotu se dá přichytit např. skřipcem na ručníky.


  

sada obsahuje: pastér FJ30, vnitřní nádoba, poklice, teploměr, přívodní hadice, výpustní hadice

Kapacita:  30l

příkon 2,5kw
napětí 230W
max. teplota vody 92°C
max. nastavitelná teplota 99°C
rozměry průměr 48cm x výška 55cm
váha  12 kg
materiál paster nerez
materiál poklice nerez

 

Při objednávce zboží bude požadována záloha ve výši 70% ceny s DPH.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Provozovatel webu Synergetic s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace