LAMBDA 5 - termofilní jogurtová DL3,5 - dávkování viz. detail

 
 

Podobná kultura k LAMBDA3, mírně rychlejší kmeny a mírně odlišná chuť. Vhodná pro přípravu jogurtu ze všech druhů mléka a jogurtů s přídavkem ovoce. Zastoupené kmeny jsou příznivé pro výrobu jogurtu z ovčího mléka.

ťapka - krátký popis 

Cena 326,45 Kč bez DPH
395 Kč / ks    
Kód produktu 465
Kategorie řada Lambda
 

LAMBDA5 - termofilní mlékárenská kultura

v lyofilizované (mrazem vysušené) formě určená k přímému zaočkování do mléka. Při přípravě jogurtu je možné ji použít také k přípravě matečního zákysu.


Podobná kultura k LAMBDA3, mírně rychlejší kmeny a mírně odlišná chuť. Vhodná pro přípravu jogurtu ze všech druhů mléka a jogurtů s přídavkem ovoce. Zastoupené kmeny jsou příznivé pro výrobu jogurtu z ovčího mléka.
Výběr kmenů je nejvhodnější pro výrobu měkkých a tvrdých sýrů např. typu St.Nectaire, Reblochon a dalších, kde je použití kultury tohoto typu vhodné. Dále je možné ji využít při výrobě pařených tažených sýrů.

 

Chuť a konzistence jogurtu je závislá především na teplotě a délce zrání. Tím ovlivníte přípravu jogurtu a můžete tak najít vhodný způsob přípravy, který vyhovuje Vašim požadavkům.
 
Vhodná též pro výrobu měkkých, polotvrdých i tvrdých sýrů, při jejichž výrobě je použití termofilní kultury vhodné. Dále je možné ji využít při výrobě pařených tažených sýrů.
 
Optimální teplota mléka při zaočkování je pro sýry 30 až 37°C, pro jogurt 42 až 43°C. Vždy je potřeba brát ohled na postup výroby.

Složení kultury

- 5% Lactobacillus Bulgaricus (LB)
- 95% Streptococcus Thermophilus (ST)

 

Kultury jsou velmi účinné, dle našich zkušeností je často možné dávkování snížit až na polovinu. Předávkování může být i důvodem nekvalitního výrobku.

Dávkování balení pro výrobu jogurtu - DL3,5 - doporučené k přímému zaočkování 150 - 180l mléka

 

Při použití jako mateční kultury je možné ji 3x - 5x přeočkovat k udržení stabilní kvality jogurtu.

Dávkování balení pro výrobu sýrů - DL3,5 - doporučené k přímému zaočkování 350 - 700l mléka

Jedná se o mrazem vysušený prášek, balený v praktické plastové ampuli, která umožňuje opakované uzavírání a postupné odebírání částečného množství kultury při zpracovávání menšího množství mléka. Je možné dávkovat kulturu přímo do mléka, velmi dobře se rozpouští.

 

Skladování a doba trvanlivosti: doporučené skladování je při -18°C kdy garantovaná trvanlivost je 2 roky od data plnění, které je uvedeno na obalu. Krátkodobé uchování kultury při vyšších teplotách, např. při transportu nebo při manipulaci při výrobě, má minimální vliv na účinnost kultury a její trvanlivost nijak výrazně neovlivňuje. Obsah balení je nutné chránit před vniknutím vlhkosti.

 

Produktový list k dispozici na vyžádání.

Více o základech výrobě jogurtu a sýrů se dozvíte na sýrařských kurzech - náplň najdete na stránkách www.dobrykurz.cz

Recept na výrobu jogurtu na dobrysyr.cz - jogurt

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Provozovatel webu Synergetic s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace